Kat Karşılığı İnşaat

Kat Karşılığı İnşaat

Kat karşılığı inşaat süreci ilk aşamada sözlü anlaşmayla sağlanır. Burada müteahhit firma yerin konumuna göre arsa sahibine sözlü teklifte bulunur. Yapılacak projenin detaylı sunumu yapılır. Anlaşma sağlanırsa teklif için çalışma başlatılır. Arsa sahibi ve firma arasında kat karşılığı arsa sözleşmesi imzalanarak resmi olarak anlaşma sağlanmış olur. Bu sözleşmede iki tarafında yükümlülükleri net bir şekilde belirlenir. İnşaatta kullanılacak malzemeleri ve kalite sınıfları açıkça belirtilir. Ayrıca inşaat başlangıç ve bitiş tarihi de sözleşmede belirtilir.  Firmanın önemli yükümlülükleri başlanacak projede iş sağlığı ve güvenliği aşamalarına uyması ve gerekli teknik elemanı barındırması gerekmektedir. 

Ayrıca imar yönetmeliklerine de uyması gerekmektedir. Arsa sahibinin yükümlülükleri ise kanun ve yönetmeliklere göre imzalanan sözleşmede proje tamamen bitirilip kendisine teslim edildiğinde müteahhit firmaya düşen daireleri devretme yükümlülüğü vardır. Sektörde art niyetli firma sahiplerinin cazip tekliflerle işi oldu bitti ye getirerek sorun yaşamanıza neden olabilir. Kat karşılığı arsa gibi projelerde mülk sahiplerinin aceleci davranmadan projenin her detayına dikkat etmesi gerekir. Bu sektörde referans sahibi, yaptığı önemli projeleri olan müteahhit firmalarıyla çalıştığınız takdirde süreçten en iyi şekilde çıkmanız da olasıdır.

TK Proje Mühendislik olarak profesyonel bir ekip, uzman bir kadro, kaliteli malzemeler ve müşteri devamlılığı için hizmetlerimizde minimum fiyat maksimum iş politikasıyla sürdürmekteyiz. Konut yapıları konusunda deneyimli inşaat mühendisi ve mimarlarımızın kontrolünde çalışan inşaat ekiplerimiz, disiplinli ve düzenli çalışmalarıyla iş programında belirlenen süreler içerisinde, taahhüt ettiğimiz işleri standartlara ve projelerine uygun en son inşaat teknikleri kullanılarak yapmaktadırlar.

Bize Ulaşın
Projelerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 545 209 89 54

[email protected]

Alipaşa Mah. Çetin Emeç Bul. Fidanoğlu İş Merkezi No:12 Kat:4 d:16 Çorlu/Tekirdağ